Prace porządkowe i remontowe na polskich drogach prowadzone są niemal przez cały rok. W zależności od potrzeb, remonty takie mogą trwać kilka dni lub nawet kilka miesięcy. Remonty dotyczą naprawy nawierzchni, ale też rozbudowy istniejących węzłów komunikacyjnych. Każdy remont, bez względu na rozmiar, powinien być odpowiednio zaplanowany i zabezpieczony.

Dlaczego konieczne są remonty dróg?

Remonty dróg wynikają przede wszystkim z konieczności zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu użytkownikom dróg. Remonty dróg wykonywane są w sytuacji dziurawej nawierzchni, ale też kiedy powstają głębokie koleiny, mogące zagrażać bezpieczeństwu kierujących. Remonty mogą polegać na łataniu dziur lub też wymianie nawierzchni na całym odcinku drogi. Remonty dotyczą również rozbudowy istniejących i budowy owych węzłów komunikacyjnych.

Jak zabezpieczana jest droga na czas remontu?

Zdecydowana większość remontów dróg planowana jest w taki sposób, by nie zamykać danego odcinka i umożliwić jakikolwiek przepływ ruchu. W praktyce może to oznaczać całkowite zamknięcie jednego pasa i ustanowienie ruchu wahadłowego lub też wyznaczenia drogi pasem awaryjnym. Drogowcy dysponują szeregiem możliwości związanych ze zmianą organizacji ruchu w miejscu remontowanym – niezwykle istotne jest jednak, by kierujący pojazdami byli świadomi nie tylko przeprowadzanych remontów, ale też zmian w organizacji ruchu. W tym celu wykorzystywane są znaki drogowe i znaki ostrzegawcze.

Podstawy drogowe – niezbędnik podczas remontu drogi

By wyznaczać tymczasowy tor jazdy lub też oznaczać pasy zamknięte pasy ruchu, konieczne jest zastosowanie pachołków drogowych, ale też tablic informacyjnych. Ich montowanie w dowolnym miejscu możliwe jest dzięki podstawom drogowym. Podstawy to jedno z najważniejszych narzędzi podczas planowania remontu. Podstawy drogowe pozwalają na umieszczenie znaków czy tablic w dowolnym miejscu. Ruchome podstawy proponowane przez markę Nicrobase to jedna z ciekawszych propozycji na rynku.

Podstawa drogowa z materiałów pochodzących z recyklingu

Podstawa recyklingowa to produkt, który wspiera środowisko naturalne – takie podstawy pozwalają na ograniczenie ilości śmieci i na powtórne wykorzystanie danego tworzywa. Podstawy Nicrobase posiadają uniwersalne otwory montażowe, co pozwala osadzać na nich praktycznie wszystkie rodzaje znaków czy tablic. Podstawy dostępne są w dwóch wariantach: o wadze 20 i 30 kg.