Profesjonalne procedury z zakresu medycyny estetycznej to cenna pomoc w modelowaniu ciała. Jeśli dieta i treningi nie dają oczekiwanych efektów, warto połączyć je ze sprawdzonymi zabiegami wyszczuplającymi, aby pozbyć się nadmiaru opornego tłuszczu, cellulitu oraz wiotkości skóry. Sprawdź, z jakich metod modelowania sylwetki warto skorzystać.

Endermologia – ujędrniający zabieg na całe ciało

Endermologia to rodzaj masażu próżniowego wykonywanego przy pomocy specjalnego urządzenia wyposażonego w elektronicznie sterowane rolki. Jest to metoda opierająca się na pobudzaniu naturalnych procesów w organizmie: drenuje, detoksykuje, działa relaksująco i ujędrnia skórę. Endermologia pomaga w usuwaniu komórek tłuszczowych i redukcji cellulitu. Zabieg polega na intensywnym rozmasowaniu wybranych obszarów ciała – najczęściej są to: brzuch, uda i pośladki. Urządzenie zasysa fałd skóry i roluje go we wszystkich kierunkach, aby zaktywizować tkankę do regeneracji. Endermologię wykonuje się w serii kilku, a nawet kilkunastu zabiegów.

Zabieg, który działa jak trening, czyli stymulacja elektromagnetyczna

Zabiegi wykorzystujące stymulację elektromagnetyczną to metoda modelowania sylwetki, której działanie opiera się na stymulacji nerwowo-mięśniowej. Skoncentrowana energia elektromagnetyczna emitowana przez specjalne urządzenie działa bezpośrednio w tkance mięśniowej, nie uszkadzając naskórka, ani skóry. Stymulator elektromagnetyczny generuje impulsy niezależne od funkcji mózgu, z tak szybką częstotliwością, że nie pozwala na fazę relaksacji. Pod wpływem intensywnej stymulacji mięśni pracuje całe ciało, dzięki czemu poprawia się kondycja skóry, a komórki tłuszczowe ulegają redukcji. Podobnie jak w przypadku endermologii, dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonanie odpowiedniej liczby powtórzeń.

Poprawa napięcia skóry dzięki technologii HIFU

Jeżeli naszym celem jest poprawa napięcia skóry bez stosowania skalpela, to świetnie sprawdzi się w tej roli zabieg HIFU, który wykorzystuje skoncentrowaną energię ultradźwiękową. Technologia ta oddziałuje aż na trzy warstwy tkanki: skórę właściwą, tkankę tłuszczową oraz powięź mięśniową. Urządzenie powoduje podgrzanie tkanki bez naruszania jej powierzchni. Mobilizuje to komórki skóry do wzmożonej produkcji kolagenu, czego efektem jest wyraźny lifting ciała. Dodatkowo ultradźwięki oddziałują na komórki tłuszczowe, stymulując ich usuwanie z organizmu. Zabieg ten przynosi pożądane efekty już po jednym zastosowaniu lub po krótkiej serii.

Kriolipoliza – zamrażanie komórek tłuszczowych

Kolejnym zabiegiem modelowania sylwetki polecanym przez specjalistów z Kliniki Miracki w Katowicach jest kriolipoliza, która bazuje na ujemnych temperaturach. Procedura ta polega na wymrażaniu tkanki tłuszczowej, co rozpoczyna proces jej rozpadu, czyli lipolizy. Chłodzenie jest w pełni kontrolowane, nie dochodzi więc do odmrożeń. Efekty kriolipolizy pojawiają się stopniowo. W ciągu kilku tygodni zamrożone komórki tłuszczowe zostają przetworzone przez organizm, a miejsca poddawane chłodzeniu stają się wyraźnie szczuplejsze. Kriolipoliza przynosi zadowalające efekty po 1-3 zabiegach, które wykonuje się w odstępie 6-8 tygodni.

Super duet w modelowaniu ciała: fala radiowa i ultradźwięki

Połączenie dwóch dobrze znanych w medycynie estetycznej technologii umożliwia uzyskanie wielowymiarowego efektu. Przy pomocy skojarzonego działania ultradźwięków i fali radiowej można osiągnąć efekt perfekcyjnie wymodelowanego i ujędrnionego ciała bez ryzyka blizn i długiej rekonwalescencji. Ultradźwięki selektywnie niszczą komórki tłuszczowe i opróżniają ich zawartość, nie naruszając przy tym sąsiadujących tkanek. Z kolei fale radiowe podwyższają temperaturę tkanek i stymulują układ limfatyczny do szybszego usuwania uwolnionego tłuszczu. Dla uzyskania najlepszych efektów wykonuje się serię 4-6 zabiegów.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegach medycyny estetycznej, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.