Dom i Wnętrze

Jaki garnek kuchenny sprawi, że potrawy będą jeszcze lepsze?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Czy wiesz, jak duże znaczenie ma jakość wybranych przez nas garnków w procesie gotowania czy pieczenia? Dzisiaj garnki tworzy się w oparciu o najnowsze technologie – mają one wspierać nas w codziennym gotowaniu i pomagać w przygotowaniu smacznych i wartościowych potraw. Jakie garnki i patelnie wybrać, aby móc w kuchni odnieść kulinarny sukces?

Garnki idealne do każdego domu

Nowoczesne garnki zaskoczą nas na wielu płaszczyznach: są eleganckie, ciekawie zaprojektowane, funkcjonalne i trwałe. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się dzisiaj garnki wykonane ze stali nierdzewnej 18/10. Jest to materiał zabezpieczony przed wilgocią, rdzą, odkształceniem – stal wykorzystywana jest również do produkcji wysokiej jakości ostrz noży.

W dnach garnków umieszcza się dyski, których zadaniem jest równomierne rozprowadzanie ciepła wewnątrz. Dzięki dyskom możliwe jest nie tylko znacznie szybsze przygotowanie ulubionych potraw, ale i oszczędność energii, o czym świadczyć będą niższe rachunki! Każdy z garnków wyposażony jest w pokrywkę ze szkła hartowanego – niewielki otwór w szkle pozwoli na odparowanie nadmiaru pary wodnej i zagęszczenie potrawy. Garnek kuchenny może być również wyposażony w dodatkowe elementy, takie jak cedzak, lejek czy wewnętrzna miarka do odmierzania płynów. To wygodne!

Noże w naszej kuchni

Jakie noże wybrać, aby móc wygodnie kroić, szatkować czy filetować? Wybór noży na polskim rynku jest olbrzymi – my polecamy wybrać jeden z kompletów, w skład których wchodzi kilka noży. Komplety to wygodne rozwiązanie, a dodatkowo ciekawy dodatek – poprzez zaprojektowanie eleganckich stojaków noże mogą stać się prawdziwą ozdobą w naszej kuchni. Wybierając noże zwracajmy uwagę na ich rękojeści – powinny być profilowane, odpowiednio wyważone i wykonane z materiałów antypoślizgowych.