Dom i Wnętrze

Jak żyć zdrowo?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Czy mamy faktyczny wpływ na stan naszego zdrowia i samopoczucia? Okazuje się, że tak – poza regularnymi badaniami kontrolnymi oraz prowadzeniem aktywnego trybu życia, niezwykle ważna jest również odpowiednia dieta. Czy to, co jemy, ma na nas wpływ? Zdecydowanie tak!

Zwracaj uwagę na codzienne posiłki

Lekarze są zdania, że warto jeść mniej, a częściej – w ten sposób organizm stale będzie miał dostarczaną energię. Taki rodzaj żywienia sprawi również, że nie będziemy czuli się przejedzeni. Oczywiście istotne jest również też to, co jemy. Szukając wskazówek dietetycznych, warto zwrócić przede wszystkim uwagę na piramidę żywienia. Wskazuje ona dokładnie, jakie produkty powinniśmy spożywać każdego dnia, jakie jeść kilka razy w tygodniu, a czego unikać. Piramida została zaktualizowana kilka lat temu, dzięki czemu znacznie lepiej przystaje do dzisiejszych nawyków żywieniowych.

Domowe wypieki i słodkości – alternatywa dla sklepowych słodyczy

Szukając sposobu na to, by móc delektować się słodkimi przekąskami, warto samodzielnie podjąć się ich tworzenia w domowej kuchni. Domowe wypieki są zdecydowanie zdrowszą alternatywą od klasycznych, sklepowych batoników czy wafli. Olbrzymia różnorodność przepisów sprawia, że możliwe jest znalezienie receptur niezawierających jajek czy składników mogących wywołać alergię. Przykładem domowego wypieku jest przepis na aksamitne ciasto dyniowe, które wręcz rozpływa się w ustach. Wyjątkowa konsystencja ciasta to wynik wcześniejszego przygotowania puree z dyni – w ten sposób to wyjątkowe warzywo może nadać nie tylko smak, ale i kolor wypiekom. Warto pamiętać, że domowe wypieki można słodzić na wiele sposobów – niekoniecznie musi to być klasyczny cukier. Przede wszystkim warto wykorzystywać banany i daktyle, czyli naturalne słodziki. Dobrym pomysłem są również syropy: z agawy, klonowy. Wiele osób sięga też po ksylitol.