Podczas pracy za granicą płacimy podatki w danym kraju. Oznacza to, że niezbędne będzie rozliczenie się z urzędem skarbowym. Bardzo często jest to możliwość uzyskania zwrotu części pieniędzy z tytułu nadpłaty podatkowej wykonywanej przez naszego pracodawcę. Może się to okazać skomplikowane dla osób nieznających prawa w danym kraju a często nawet niemówiących w danym języku. Wtedy przez różne niedopatrzenia może umknąć nam wiele możliwości uzyskania ulg, a co za tym idzie większego zwrotu. Jeśli jesteś w takiej sytuacji, wyciągamy do Ciebie pomocną dłoń – zdaj się na pomoc naszego doświadczonego biura rachunkowego Holandia.org!

Zwrot podatku z Belgii – jakie są dostępne ulgi podatkowe ?

Rozliczenie w Belgii jest obowiązkowe dla wszystkich osób pracujących na terenie tego kraju. W Belgii obowiązuje pięć stawek podatkowych zależnych od wysokości dochodów uzyskanych w ciągu całego roku podatkowego. Prawo podatkowe w Belgii zakłada podstawową kwotę wolną od podatku. W 2019 roku wynosiła ona ponad 8 tysięcy euro. Zwrot podatku z Belgii może być wyższy jeżeli kwalifikujemy się na różnego rodzaju ulgi podatkowe. Najważniejsze kryterium zakłada, że dochody w Belgii muszą stanowić minimum 75% wszystkich łącznych dochodów. Niektóre ulgi to: ulga na żonę niepracującą lub mało zarabiającą, na niepełnoletnie dziecko, na niepełnosprawną żonę i inne. Istnieje również możliwość wspólnego rozliczania się małżonków, przez co rozliczenie wychodzi dla nas korzystniej finansowo.

Zwrot podatku z Holandii – jak uzyskać zwrot?

Rozliczenie podatkowe z Holandii jest obowiązkowe dla każdej osoby, która podejmowała lub podejmuje legalną pracę na terenie tego kraju. Zameldowani pracownicy zeznanie muszą złożyć do dnia 1 maja. Jeśli nie posiadamy zameldowania w Holandii, stosowne dokumenty do urzędu dostarczyć musimy nie później niż do 1 lipca. Aby otrzymać zwrot podatku z Holandii w Polsce niezbędne będą następujące dokumenty:

  •  ankieta osobowa,
  • oświadczenie o okresie pracy,
  • skany jaaropgave (karty podatkowej),
  • kopię dokumentu tożsamości, 
  • oświadczenie RODO

Oszczędź sobie czas i nerwy i pozwól przeprowadzić cały proces zwrotu podatku z zagranicy naszemu wykwalifikowanemu i doświadczonemu personelowi – Holandia.org