Eleganckie tarasy to ozdoba naszych domów, ale również przestrzeń, która może okazać się idealna do odpoczynku, organizowania posiłków w gronie rodziny czy grilla wraz ze znajomymi. Kluczem do stworzenia funkcjonalnego tarasu jest oczywiście zakup odpowiednich mebli ogrodowych, które zapewnią nam komfort i wygodę. Warto zapoznać się z ofertą najlepszych producentów i sprawdzić, co jest obecnie na topie!

Meble, które będą cieszyć oczy przez lata!

Łącząc letni salon z tarasem tworzymy wyjątkową przestrzeń, którą możemy wykorzystywać na wiele sposobów. Ważne są odpowiednie meble! Pamiętajmy o tym, aby były one nie tylko estetyczne i ładne, ale też trwałe i wykonane z materiałów odpornych na uszkodzenia i działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Chcąc znacząco przedłużyć żywotność nowo kupionego kompletu meblowego warto również zastanowić się nad zaopatrzeniem się w pokrowce ogrodowe, których zadaniem jest ochrona mebli przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, działaniem wilgoci. Pokrowce ogrodowe tworzone są z tkanin typu RIPSTOP, które posiadają gęsty splot, nie przepuszczają wilgoci, ale pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza.

Białe meble tarasowe

Jak zaaranżować piękny taras? Wiele osób decyduje się na aranżację w stylu prowansalskim czy rustykalnym. W tym celu wystarczą meble w kolorze bieli. Jednym z najlepszych rozwiązań jest wybranie mebli technorattanowych, które nie tylko prezentują się wyjątkowo, ale są także odporne na uszkodzenia mechaniczne, wnikanie kurzu. Wierzch mebli technorattanowych pokrywa syntetyczna plecionka o nieporowatej strukturze, która nie chłonie brudu, a jej czyszczenie nie sprawia żądnego problemu. Istotna jest także informacja, że tworzywo to jest zabezpieczone przed silnym promieniowaniem słonecznym.