Poruszając się po drogach publicznych ważne jest, aby nasz pojazd mechaniczny, czy to samochód czy motocykl, posiadał ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Ubezpieczenie tego typu jest obowiązkowe w Polsce i pozwala na pokrycie szkód wyrządzonych przez właściciela pojazdu w czasie kolizji drogowej.

Ubezpieczenie OC dla kierowców samochodów

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej dla właścicieli samochodów jest w Polsce obowiązkowe – możemy wykupić je w większości firm ubezpieczeniowych, jednak musimy mieć świadomość, że jego cena nie jest stała i zmienia się w zależności od licznych czynników. Wśród tych czynników wymienić możemy nasz wiek, staż za kierownicą, ale również wiek i markę samochodu, posiadane przez nas zniżki – mówią specjaliści z marki beesafe.pl. Ubezpieczenie OC dla samochodu obowiązuje rok i jest jednym z elementów sprawdzanych przez policję podczas kontroli drogowych. Brak ubezpieczenia samochodu uniemożliwia korzystanie z pojazdu zgodnie z prawem.

Ubezpieczenie dla rowerzystów

Rower, jako środek komunikacji w miastach, staje się coraz bardziej popularny. Sklepy rowerowe przeżywają prawdziwe oblężenie, a rowerzystów widzimy nie tylko na ścieżkach w lasach, ale i w miastach na ścieżkach rowerowych czy na jezdni. Warto pamiętać, że rowerzyści na drodze są takimi samymi użytkownikami drogi i muszą przestrzegać przepisów drogowych. Coraz częściej rowerzyści decydują się na wykupienie ubezpieczenia OC – pozwala ono na pokrycie kosztów wynikłych np. podczas zarysowania samochodu rowerem czy też uszkodzenia odzieży pieszych. Dzięki ubezpieczeniom OC osoby jeżdżące na rowerze mogą czuć się nieco pewniej, a samo ubezpieczenie może być rozszerzone o NNW czy nawet AC dla roweru. Z takim pakietem warto kręcić kolejne kilometry!