Kupno samochodu to zawsze duże wydarzenie i powód do dumy – własny samochód znacząco podnosi poziom naszej samodzielności, pozwala na wygodniejsze i szybsze podróżowanie, znacząco ułatwia codzienne dojazdy do pracy czy na uczelnię. Czy jednak wiemy, jakie obowiązki dotykają posiadaczy samochodów?

Tuż po kupnie samochodu – bez względu na to, czy z salonu, czy z drugiej ręki – konieczne jest jego zarejestrowanie i zdobycie tablic rejestracyjnych. Bez tych ostatnich nie możemy legalnie poruszać się po drogach! Rejestracja samochodu pociągnie za sobą konieczność jego ubezpieczenia – jakie ubezpieczenia są obowiązkowe, a jakie nie?

Obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe i pozwala na pokrycie wszelkich szkód na drodze powstałych z naszej winy. Wysokość ubezpieczenia OC zależy od wielu czynników (w tym od naszego wieku, marki i wieku samochodu). Ubezpieczenia OC zaproponuje nam każde towarzystwo ubezpieczeniowe, jednak chcąc wybrać najlepszą ofertę warto zaufać wyszukiwarce mfind.pl. Poprzez wpisanie kilku danych wyszukiwarka wskaże nam najlepsze oferty w naszej okolicy i umożliwi skontaktowanie się z wybranym biurem ubezpieczeniowym.

Dodatkowe ubezpieczenia samochodowe

Chcąc jeszcze lepiej zabezpieczyć nasz samochód i zadbać o nasz komfort warto pomyśleć o dodatkowych ubezpieczeniach, takich jak autocasco oraz assistance. W przypadku tego pierwszego pozwala ono na odzyskanie pieniędzy po naprawach samochodu czy też uzyskanie części wartości po jego kradzieży. Ubezpieczenie assistance to propozycja dla osób często podróżujących – assistance pozwala na pokrycie lawety samochodu, ale także naszego bezpiecznego transportu do domu czy też do hotelu. Dodatkowe ubezpieczenia z pewnością wpłyną na nasz komfort i wygodę.