Narciarstwo skiturowe ma się doskonale, a ciekawych tras dla miłośników tego sportu przybywa i w Polsce. W jakich rejonach mogą liczyć na najlepsze warunki te osoby, które chcą jednocześnie zdobywać górskie szczyty i z nich zjeżdżać?

Na narty w rejonie Tarnicy

Wędrówki na nartach można z powodzeniem organizować w rejonie najsłynniejszego (i najwyższego zarazem) szczytu w polskich Bieszczadach. Ciekawych tras, które prowadzą na Tarnicę, jest sporo, zatem i osoby poruszające się na nartach skiturowych znajdą tu dla siebie coś ciekawego.

Gdzie jeszcze warto się wybrać?

Bieszczadzkie trasy skiturowe to nie tylko Tarnica, ale i Mała Rawka, która o każdej porze roku zachwyca pięknymi szlakami. Na nartach można się też wybrać na Hyrlatą oraz na Osinę, przy czym ta ostatnia trasa może dać w kość początkującym amatorom tego sportu.

W Masywie Śnieżnika

Kto szuka ciekawych tras skiturowych w Sudetach, ten powinien zainteresować się Masywem Śnieżnika. To piękna góra, która przyciąga i wspaniałymi widokami, i gęstą siecią tras narciarskich i pieszych. Dla skiturowców ciekawym punktem wyjściowym będzie Kletno – popularne letnisko, które coraz lepiej sprawdza się jako całoroczna osada turystyczna.

A może Góry Sowie?

Wędrówki po Górach Sowich to nie lada gratka – bez względu na porę roku. Kto chce poznać ich piękno w miesiącach zimowych, ten z pewnością doceni rejon Wielkiej Sowy, na którą można się dostać m.in. z przełęczy Walimskiej. Brak tu większych trudności, a piękne widoki na okolicę są skuteczną zachętą do poznawania tych gór w okresie zimowym.

A co z tymi, którzy chcą poczuć urok wysokich gór? Dla nich ciekawym celem skiturowych wypraw będą Tatry. Nie brak tu ciekawych tras, pozwalających m.in. na bezpieczną wędrówkę na trasie Kuźnice – Kasprowy Wierch, nie brak też ciekawych propozycji dla tych, którzy chcą się zmierzyć z Giewontem. Grześ i Rakoń, Kopa Kondracka – oto kolejne punkty w polskich Tatrach, do których można się dostać dzięki trasom skiturowym. Choć każda z nich jest piękna, warto pamiętać o jednym – bezpieczeństwie. Tatry to trudne góry, a zimowe wyprawy po ich terenie wymagają i rozsądku, i odpowiedniego doświadczenia.

Trasy skiturowe stają się popularną ofertą wśród tych, dla których ważne jest i narciarstwo biegowe, i zjazdowe. Możliwość połączenia tych dwóch form aktywności sprawia, iż ten sport ma się coraz lepiej, a możliwości uprawiania go w polskich górach jest coraz więcej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.skiturowebeskidy.pl/trasy/szczyrk-jaworzyna-skrzyczne-malinowska-skala-przel-salmopolska trasy skiturowe.