Lekkie i zwinne wózki dziecięce są jednymi z najchętniej kupowanych – klienci zwracają uwagę przede wszystkim na lekkość i łatwość prowadzenia takiego wózka, ale również komfort i wygodę samego dziecka. Wózki typu parasolka, czyli spacerowe wózki składane to opcja, którą warto rozważyć!

Lekkie wózki spacerowe z możliwością składania

Jeszcze do niedawna większość z nas była zdania, że wózki spacerowe sprawdzają się wyłącznie w okresie wiosny, lata i wczesnej jesieni. Dzisiaj sami producenci przekonują nas, że nowoczesne wózki spacerowe to produkt, który będzie nam służył przez okrągły rok. Wózki spacerowe rekomendowane są dla dzieci, które samodzielnie siadają – możemy więc myśleć o nich już w czasie 6-7 miesiąca życia dziecka.

Wózek typu parasolka to wyjątkowy typ wózka spacerowego – jego największymi zaletami są niska waga, jak również możliwość łatwego składania go. Wózki tego typu idealnie mieszczą się do bagażników samochodowych, również tych mniejszych. Dzięki składanej konstrukcji wózek może być trudu towarzyszyć nam podczas wakacji czy weekendu poza miastem. Wózek spacerowy zaskoczy nas również licznymi innowacjami – dzięki zastosowaniu amortyzowanych kół każdy spacer będzie znacznie przyjemniejszy! Amortyzatory i koła wybierają nierówności na drodze i pozwalają na większy komfort, zarówno dziecka, jak i rodzica.

Wózki z możliwością regulowania parametrów

Czy wiesz, że wózki spacerowe posiadają wiele punktów regulacji? Przede wszystkim możemy regulować pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa, które muszą być dopasowane do samego dziecka. Pasy nie mogą być zbyt luźne czy zbyt dociśnięte. Regulacji podlega również oparcie, które może być odchylane w zależności od potrzeb. Również podnóżek czy barierka ochronna mogą być regulowane!