Niezawodne spieniacze do mleka mogą przydać się każdemu zagorzałemu miłośnikowi kawy. Wysokiej jakości spieniacz przydać może się także w profesjonalnej kawiarni i wielu innych lokalach gastronomicznych. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych osób, które chcą nieco bliżej zapoznać się z tego typu urządzeniami i dowiedzieć się jednocześnie, czy warto je kupić.

Spienianie na zimno

W dzisiejszych czasach coraz więcej spieniaczy do mleka oferuje spienianie na zimo. Rozwiązanie tego typu przeznaczone jest przede wszystkim dla tych osób, które chcą zminimalizować ilość wykonania własnej pracy przy parzeniu kawy. Urządzenia tego typu wyposażone są w specjalne końcówki, które umożliwiają spienienie zimnego mleka.

Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że nawet najlepsze jakościowo spieniacze nie będą w stanie przygotować idealnej pianki do cappuccino. Urządzenia tego typu idealnie nadają się z kolei do przygotowania kawy mrożonej albo pysznych deserów lodowych.

Czym charakteryzuje się porządny sprzęt?

Wysokiej jakości spieniacz do mleka powinien być wykonany z solidnych i wytrzymałych materiałów. Jakość wykonania odgrywa kluczową rolę nie tylko w przypadku spieniaczy elektrycznych, ale również przy sprzęcie ręcznym albo tłokowym.

Słabej jakości sprzęt narażony jest na uszkodzenia mechaniczne i częste awarie. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest oczywiście postawienie na oryginalne urządzenia od renomowanego producenta na które zawsze udzielana jest gwarancja.

Moda na ręczne spieniacze

Ręczny spieniacz do mleka zazwyczaj zasilany jest na baterie. Urządzenia tego typu charakteryzują się niewielkimi rozmiarami i bardzo konkurencyjnymi cenami. Im lepszy jakościowo sprzęt, tym oczywiście znacząco wzrasta wydajność. Jedyną wadą ręcznych spieniaczy jest tak naprawdę to, że wcześniej trzeba samodzielnie podgrzać mleko w garnku. Dla wielu osób minusem może okazać się również to, że ręczny spieniacz do mleka za jednym razem nie jest w stanie przygotować zbyt dużej ilości mleka.

Wybierając ręczny spieniacz warto zwrócić uwagę na to, czy można go myć pod bieżącą wodą. Profesjonalni bariści zalecają, aby spieniać mleko do temperatury 60 – 65 stopni Celsjusza. Do spieniacza ręcznego warto więc dokupić termometr kuchenny.

Spieniacze do mleka dostępne są w ofercie sklepu Gastrosilesia.pl