W domach, czy też w mieszkaniach można spotkać nie tylko okna balkonowe przesuwne, ale także okna dachowe, połaciowe. Pamiętajmy o tym, aby wybierać produkty, które będą spełniać nasze wymagania. Muszą być to okna mocne, zapewniające m.in. dobrą izolację termiczną.

Dobre okna balkonowe przesuwne

To jeden z najważniejszych elementów jaki można spotkać w domu. Nawet, jeżeli mamy do czynienia z małą kawalerką, warto wyposażyć się w okna przesuwne, które zapewniają swobodne wyjście na balkon i nie zajmują dużo miejsca. Dużą popularnością cieszą się te, które wykonane są z PCV. Nie tylko ze względu na niską cenę, ale również ze względu na wykonanie. Okna przesuwne mają dobrą izolację termiczną, dzięki czemu można być pewnym tego, że nie będą się tworzyć żadne mostki termiczne. Przesuwne okna mają ten minus, że trzeba je otworzyć w całości, jeżeli chcemy zapewnić sobie swobodny dostęp świeżego powietrza.

Okna dachowe

Nie tylko okna balkonowe przesuwne cieszą się dużą popularnością. Również okna dachowe zyskują na popularności – zarówno wśród właścicieli domów jednorodzinnych, jak również u osób, które zamieszkują ostatnie piętra w kamienicach. Okna dachowe można podzielić na:

  •  obrotowe, 
  • uchylne, 
  • wysokoosiowe,
  • uchylno-obrotowe,
  •  kolankowe, 
  • wyłazy dachowe.

Pamiętajmy o tym, aby wybierając okna dachowe zwrócić uwagę na kąt nachylenia połaci dachowej. Jest to jeden z najważniejszych czynników, który pomoże nam wybrać dobry i solidny produkt na wiele lat. Okna dachowe zapewniają dobry dostęp do światła dziennego.