Zakup sprzętu narciarskiego Rossignola nie powinien ograniczać się wyłącznie do przeanalizowania zdjęć w sklepie internetowym. Zarówno profesjonalista jak i amator powinni – w miarę możliwości – dokładnie dopasować sprzęt i nie szczędzić czasu na wybór określonego modelu.

Dopasowanie modelu i typu narty

Pierwszym krokiem przy zakupie nart Rossignol jest… wybór interesującego nas modelu i typu narty. Jest w czym przebierać! Już w 2018 roku marka ta wprowadziła na rynek aż 50 różnych modeli nart, które – w zależności od konstrukcji – dopasowane są do oczekiwań mężczyzn, kobiet i oczywiście dzieci. Przed wyborem modelu warto przeczytać jego dokładną charakterystykę sprzętową.

Wybierając model narty należy również zwrócić uwagę na nasze możliwości i predyspozycje. Pamiętajmy też o technice – jest ona szczególnie ważna w kontekście naszych upodobań. Inne narty kupimy np. dla klasycznej jazdy po przygotowanych stokach a inne dla jazdy agresywnej, która często odbywa się na nieprzewidywalnej nawierzchni.

Długość i wiązania

Wybierając narty Rossignol warto postawić na odpowiednią ich długość. Jak na profesjonalnego producenta przystało, narty te dostępne są w wielu różnych wariantach rozmiarów. Trudno dokładnie przewidzieć, jaka długość nart będzie dla nas odpowiednia. Kluczowym warunkiem jest tu oczywiście wzrost, ale też sposób jazdy, masa i wiele innych czynników.

Równie ważne jest dobranie odpowiedniego typu wiązania. Na rynku istnieje wiele produktów, które – w zależności od modelu – oferują nieco inny komfort jazdy. W przypadku nart Rossignol warto postawić na diagnostyka wiązań, który pomoże wybrać nam interesujący (ale i bezpieczny) model wiązania. Dzięki temu mamy gwarancję dobrej, dynamicznej i bezpiecznej jazdy.

Obuwie narciarskie

Temu elementowi naszego narciarskiego stroju powinniśmy poświęcić możliwie jak najwięcej czasu. Po pierwsze – narty Rossignol sprawdzą się tylko w przypadku wygodnego obuwia. Po drugie – dobrze dobrane buty zapewnią nam maksymalny komfort i bezpieczeństwo jazdy. Pod żadnym warunkiem nie kupujmy obuwia przez Internet! W ten sposób nigdy nie dopasujemy go do naszej stopy!

Reasumując, wybór nart Rossignol to konieczność przeanalizowania wielu różnych czynników, które – w decydującej fazie – przełożą się na komfort i bezpieczeństwo jazdy po stoku. Owszem, produkty tego producenta są dla nas w pełni bezpieczne (i atestowane), ale tylko pod warunkiem, że wcześniej odpowiednio dopasowaliśmy je do naszych warunków anatomicznych i posiadanych umiejętności.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty rossignol https://agasport.com.pl/narty-cat-2.