Pomimo tego, że wanna znajduje się, w co drugim polskim domu, to jednak mało kto umie bez większego problemu wybrać dla siebie odpowiedni jej model. Zmiennych, które trzeba wziąć pod uwagę, jest naprawdę sporo, a to dla osób niedoświadczonych w wybieraniu wanny może generować spore kłopoty i ryzyko wybrania nie takiego modelu, jakby się chciało.

Dlaczego to takie ważne?

No dobrze, lecz właściwie, dlaczego to tak ważne? Przecież jeśli kupi się np. asymetryczną wannę i po jakimś czasie dojdzie do wniosku, że to jednak nie to, to przecież bez najmniejszego problemu można ją wymienić. Niestety nie do końca tak to wygląda. I nie ma tu znaczenia, czy chodzi o wanny asymetryczne, czy też okrągłe lub tradycyjne prostokątne. Każda wanna to całkiem spory gabaryt, a to powoduje, że usunięcie jej z łazienki wiąże się z równie sporymi problemami logistycznymi. Dodatkowo w przeważającej większości wanny zostają pokryte kafelkami i wkomponowane w strukturę łazienki, a to już powoduje, że próba ich usunięcie i wymiany wiązać się będzie z generalnym remontem łazienki. Oznacza to ogromny koszt i kłopot. Z tego właśnie powodu poleca się, aby już na etapie projektowania przestrzeni łazienki dokładnie wiedzieć to, jakiego rodzaju wannę chce się posiadać.

Materiał wykonania

Z całą pewnością jednym z ważniejszych aspektów wyboru wanny, jest materiał, z jakiego została ona wykonana. Jeszcze do niedawna w zdecydowanej większości klienci decydowali się na wanny stalowe, ponieważ były powszechnie dostępne w sklepach i charakteryzowały się całkiem dobrymi cechami użytkowymi. Jak się jednak każdy jej użytkownik szybko przekonywał, istniało spore ryzyko, że taka wanna zacznie rdzewieć, a także jak szybko traci ona temperaturę. Zmieniło to pojawienie się wanny akrylowej, która sprzedawana jest w podobnej cenie, a jest od wanny stalowej o wiele lepsze i wygodniejsza w codziennym używaniu.

Kształt wanny

Kolejnym bardzo ważnym aspektem wyboru wanny jest jej rozmiar. Cecha ta w głównej mierze zależna jednak jest od gustu właściciela mieszkania. Na rynku znaleźć można wanny prostokątne, okrągłe, lub tez wanny asymetryczne. Każdy z tych modeli ma wady i zalety, lecz zdecydowanie uwadze poddać należy wanny o kształcie asymetrycznym, czyli takim, który posiada różne długości boków. Ogromną zaletą takich wanien jest fakt, że można je dopasować właściwie do każdego pomieszczenia, a także, że posiadają one nieco większą przestrzeń kąpieli. Często takie wanny wybierane są ze względu na możliwość montowania w ich siedziska lub drążka ułatwiającego wyjście.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne wanny asymetryczne.