Poszukując idealnych mebli na taras, nie ma lepszego wyboru niż meble tarasowe aluminiowe. Lekka konstrukcja oraz trwałe materiały sprawiają, że meble te przez wiele lat cieszyć będą oczy użytkowników. Meble aluminiowe to także ciekawa propozycja dla wszystkich miłośników nowoczesnego designu. Meble takie z pewnością wyróżnią taras na tle innych przestrzeni wypoczynkowych!

Meble tarasowe aluminiowe o wyjątkowej prezencji

Miejsce do wypoczynku, takie jak taras czy ogród, powinno być zaaranżowane w sposób funkcjonalny, ale również elegancki. Obecnie meble tarasowe aluminiowe projektowane są tak, aby jednocześnie zapewniać wygodę i podnosić estetykę otoczenia. Do mebli opartych na aluminiowych stelażach zalicza się zarówno komplety technorattanowe, jak i nowoczesne meble modułowe. W przypadku tych pierwszych do wyboru mamy rozbudowane kolekcje, w których znaleźć można sofy ogrodowe, fotele, krzesła, stoły, leżanki ogrodowe. Meble modułowe to z kolei kolekcje składające się z kilku elementów, które można łączyć ze sobą lub wykorzystywać osobno, w zależności od potrzeby.

Jak meble tarasowe aluminiowe są konstruowane?

Niska waga mebli tarasowych aluminiowych to wynik zastosowania odpowiedniego metalu – aluminium jest lekkie, zabezpieczone przed korozją i odkształcaniem. Dzięki takim konstrukcjom podnoszenie czy przenoszenie mebli nie sprawia problemów. Meble tarasowe aluminiowe warto uzupełnić poprzez dopasowanie parasola ogrodowego – ten element jest dzisiaj dostępny w odświeżonej wersji. Nowoczesne parasole posiadają aluminiową oś, osadzoną na ruchomej stopie. Czasza wykonana z tkanin poliestrowych jest odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Parasol warto osadzić na stabilnej podstawie z niewielkimi kółkami z hamulcami.