Łazienki nie są już traktowane po macoszemu. Coraz więcej osób remontujących lub urządzających od podstaw mieszkania projektuje tę strefę z nie mniejszą uwagą niż salony czy sypialnie. Nowoczesna łazienka staje się pomieszczeniem, gdzie możemy nie tylko wykonać szybką toaletę, ale również zrelaksować się i oderwać od trosk. Jakie meble łazienkowe są szczególnie mile widziane w modnych wnętrzach? Sprawdź!

Kolorowe meble łazienkowe

W katalogach czołowych producentów wyposażenia łazienkowego białe meble ustępują miejsca kolorowym modelom. Niekwestionowanym hitem w modnym designie są obecnie meble łazienkowe wykonane z płyt pokrytych matowymi laminatami lub foliami w wyrazistych barwach (butelkowej zieleni, czerni, bordo, antracytu) lub delikatniejszych pastelach (pudrowego różu, szarości, mięty). Kolorowe meble doskonale łączą się z modnymi materiałami wykończeniowymi, takimi jak marmur, beton czy białe, heksagonalne płytki.

Industrialne motywy

Styl industrialny na dobre zadomowił się w naszych domach! Fanów luksusowych loftów z pewnością zainteresują meble łazienkowe wykonane z dwóch materiałów – płyt o drewnianym wykończeniu oraz metalu. Nowoczesne, stylowe komplety będą świetnie prezentować się zestawione z czarną armaturą i betonowymi ścianami. Dzięki drewnianym elementom aranżacja nie będzie zimna.

Efektowne lustra

W nowoczesnej łazience lustro może stać się piękną, wyrazistą ozdobą! Masywne szafki z lustrami, za którymi ukryte są półki, odchodzą do lamusa. Ich miejsca w wysmakowanych aranżacjach zajmują lekkie, okrągłe modele z cienką ramą. Lustro będzie nie tylko umilało wieczorną pielęgnację i ułatwiało wykonywanie makijażu, ale również optycznie powiększy przestrzeń.