W biurowcach i korporacjach zawsze dużo się dzieje i krąży codziennie po niej mnóstwo osób. To ewidentnie nie służy tutejszym podłogom i panelom, które są nieco podniszczone. Pomóc im zachować dobry stan techniczny mogłyby maty ochronne.

Przyczyny złego stanu podłogi w biurowcach i korporacjach

To przede wszystkim fakt, iż wszyscy chodzą po nich w butach. One nie zawsze są idealnie czyste, toteż zostają po nich widoczne ślady i zabrudzenia. Po drugie w gabinetach korporacyjnych jest dużo krzeseł, które są nieustannie przesuwane i przenoszone z miejsca na miejsce. Zazwyczaj szura się nimi po posadzce, a to z pewnością jej nie służy.

Poza tym w korporacjach pełno jest foteli obrotowych, które jak wiadomo, mają kółka i jak nie trudno zgadnąć właśnie one są przyczyną niszczenia powierzchni podłogowych. Chodzi o to, że je poważnie zarysowują, a smug po fotelu biurowym nie zmyje zwyczajna woda z mydłem. Trzeba albo ją porządnie wypastować specjalnym preparatem, albo zapewnić ochronę, żeby nie była taka skłonna do uszkodzeń. Jednak to już rola nie past i środków chemicznych, a mat ochronnych.

Gdzie najlepiej umieścić maty ochronne?

Praktyka uczy, że najlepiej jest je ulokować, wprost pod krzesłami obrotowymi. To powoduje, że się one tak nie ślizgają i dzięki temu nie niszczą powierzchni podłogowej. Nie zaszkodzi również umieścić mat pod krzesłami z obiciami, które są na przykład podstawowym wyposażeniem sal konferencyjnych. Większa ilość krzeseł w tym miejscu spowodowana jest faktem, iż w tym miejscu odbywa się większość firmowych narad i muszą podczas nich być obecni prawie wszyscy najważniejsi pracownicy. Oni muszą przecież, na czym siedzieć, a krzesła są do tego najodpowiedniejsze i najszybciej się je rozstawia.

W jaki sposób mogą one zadbać o podłogę?

Po pierwsze chronią one przed nadmiernym poślizgiem fotel biurowy, a to już jest plusem dla podłogi. Po drugie dzięki nim żadne niespodziewane plamy z tuszu do drukarek, czy zwykłej wody nie wnikną w strukturę paneli. Po trzecie, przez to, że używa się pod cięższe sprzęty biurowe mat ochronnych, takie rzeczy jak przesuwanie czy przestawianie nie powodują na podłodze rys ani zadrapań.

Zresztą maty ochronne mogą być również stosowane gdzie indziej, na przykład pod myszkę komputerową. Jak wiadomo, ono też ulega poślizgom i bardzo nie lubi, gdy w miejscu, w którym leży, jest niczym na lodowisku. Wtedy jej ruchy są mniej płynne i precyzyjne, a kursor lata jak szalony. Poza tym maty ochronne pod myszkę chronią ją od zalania i kurzu.