Materac 180×200 to jeden z najważniejszych elementów w każdej sypialni, którego zakup należy dobrze przemyśleć. Jeżeli nie chcemy zmagać się z różnymi schorzeniami kręgosłupa, chcemy działać na niego profilaktycznie, a co najważniejsze – chcemy się wyspać – to musimy zakupić odpowiednio dopasowany do naszych potrzeb materac.

Materac 180×200 z pianki

Materac 180×200 stworzony z pianki posiada 7-stopniowe poziomy twardości. Co to oznacza dokładnie w praktyce? Otóż nasze ciało będzie zawsze wsparte w odpowiednich punktach na tyle, że nie będziemy zapadać się mocno do środka materaca podczas snu. Nacisk na materac będzie delikatny. Osoby ze znaczną wagą mogą się na nim czuć jednak niekomfortowo. Dodatkowo materac piankowy należy do bardzo popularnych, dlatego na pewno nie będziemy mieli problemu z jego zakupem, jeżeli to na niego postawimy do naszej sypialni.

“Leniwe” materace do sypialni

Materac 180×200 leniwy to taki, który wykonany jest z pianki termoelastycznej. Są one zalecane do sypialni dwojga osób, ponieważ ten rodzaj pianki doskonale izoluje osoby drugiej osoby śpiącej na łóżku. Do tego dzięki swoim właściwościom zdrowotnym polecane są one osobom, które mają problemy z kręgosłupem oraz ze snem. Wiele osób przyznaje, że dzięki zastosowaniu tego rodzaju materaca w swojej sypialni ich wygoda oraz komfort snu bardzo mocno się poprawił. Do zalet tego rodzaju podłoża do spania należy fakt, że reaguje na nasz ciężar, ciepło, jak również dopasowuje się do kształtu ciała człowieka.