Na naszym rynku królują dwa typy kostiumów. Są one jednoczęściowe lub dwuczęściowe. Wybór pomiędzy nimi może być dość trudny. Czasami warto jest wyposażyć się w oba te typy kostiumów. Co jednak, jeśli możemy wybrać tylko jeden? Który będzie lepszy?

Figura

Kostiumy kąpielowe powinny podkreślać zalety figury i ukrywać jej wady. Nie zawsze jest to możliwe, ale jednak powinno wybierać się kostium, który najlepiej podkreśli walory sylwetki. Trzeba zauważyć, że bikini najlepiej prezentuje się na paniach o szczupłej sylwetce. Nie pozwala ono na ukrycie zbyt wielu wad ciała.

Kostiumy jednoczęściowe mogą ukryć wystający brzuszek i boczki. Niektóre modele mają specjalne wstawki z boku, które dodatkowo wyszczuplają sylwetkę. Oczywiście – kostium kąpielowy nie jest bielizną wyszczuplającą, więc nie należy spodziewać się po jego noszeniu cudów, ale z pewnością kostium jednoczęściowy pozwala ukryć więcej.

Cel

Kostiumy kąpielowe złożone z jednej części doskonale nadają się do uprawiania sportów wodnych. To właśnie one są wybierane przez zawodowców. Wystarczy tylko obejrzeć zawody np. w pływaniu, by zobaczyć, że wszystkie pływaczki są w kostiumach jednoczęściowych lub nawet w piankach pływackich.

Większa powierzchnia kostiumu zmniejsza opory występujące pomiędzy wodą, a ciałem. Dzięki temu pływak może osiągać lepsze wyniki. Może on się lepiej rozpędzać. Jeśli, więc chcesz pływać jak profesjonalistka to kup sobie kostium o jak największej powierzchni.

Jeśli jednak chcesz się opalać i bawić ze znajomymi to lepiej, żebyś wybrała strój dwuczęściowy. Sprawdzi się dobrze na plaży i nie pozwoli Ci się przegrzać.

Wygoda

Wiele zależy od indywidualnych upodobań. Niektóre panie czują się lepiej w kostiumach dwuczęściowych, a inne w jedno. Nie ma w tym nic złego, bo każdy ma własny gust i doświadczenia, które wpływają na to jak odbierają świat i co właściwie im się podoba.

Przed zakupem kostiumu warto go przymierzyć po to, by odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jakie emocje w nas wywołuje. Jeśli nie czujemy się w nim dobrze, to nie powinniśmy go kupować. Pamiętajmy, że jeśli coś dobrze wygląda na wieszaku to wcale nie musi wyglądać dobrze na żywym człowieku.

Wrażenie i komfort jaki daje kostium kąpielowy jest ważniejsze niż jego krój. Tym bardziej że, jeśli nie poczujesz się w kostiumie swobodnie to nie będziesz pewnie też miała ochoty pokazywać się w nim na plaży lub basenie. Nie będziesz mogła skupić się na dobrej zabawie, bo będziesz zbyt zajęta zastanawianiem się, czy kostium dobrze leży.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.