Konsultacja wstępna to niezbędny element leczenia w klinice medycyny estetycznej. Dowiedz się, jak przebiega konsultacja estetyczna.

Konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej – co należy wiedzieć?

Celem konsultacji estetycznej jest przede wszystkim dobranie odpowiedniego zabiegu oraz wykluczenie przeciwwskazań. Bez wcześniejszego wywiadu lekarskiego procedura może okazać się nieskuteczna, a w niektórych przypadkach nawet niebezpieczna. Co należy wiedzieć przed konsultacją z lekarzem medycyny estetycznej? Jak się do niej przygotować?

Dlaczego konsultacja estetyczna jest ważna?

Celem konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej jest m.in.:

  • zniwelowanie problemu estetycznego, z którym zmaga się pacjent;
  • dobranie skutecznego i bezpiecznego zabiegu do potrzeb pacjenta;
  • przedstawienie przez pacjenta swoich oczekiwań względem terapii;
  • zebranie przez lekarza wywiadu na temat zdrowia pacjenta;
  • wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań.

Zadbanie o te wszystkie aspekty jest niezwykle istotne dla przebiegu leczenia w klinice medycyny estetycznej. Podczas konsultacji może okazać się bowiem, że u pacjenta występują choroby, które uniemożliwiają przeprowadzenie terapii lub istnieją defekty estetyczne, których pacjent sobie nie uświadamia. Zadaniem lekarza jest zaplanowanie terapii, która przyniesie najbardziej satysfakcjonujące efekty. Niektóre przypadki wymagają konsultacji specjalistów różnych dziedzin. W Klinice Miracki skorzystasz m.in. z porady dermatologa, chirurga, laryngologa, diabetologa czy kosmetologa.

Jak przygotować się do konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej?

Ponieważ konsultacja estetyczna jest bardzo ważnym etapem leczenia w klinice medycyny estetycznej, trzeba się do niej odpowiednio przygotować. W jaki sposób?

  • Sporządź listę leków, suplementów i ziół oraz kosmetyków, jakie w ostatnim czasie stosowałaś. Stosowanie niektórych preparatów może być przeciwwskazaniem do danego zabiegu.
  • Przygotuj się na pytania dotyczące Twojego stanu zdrowia, przebytych chorób oraz zabiegów medycyny estetycznej wykonanych do tej pory. Specjalista będzie chciał się dowiedzieć, w jaki sposób przebiega u Ciebie gojenie się ran i czy masz skłonność do powstawania blizn i siniaków.
  • Na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej przyjdź bez makijażu, zwłaszcza jeśli problem, z którym przychodzisz, dotyczy skóry twarzy. Podczas wizyty lekarz dokładnie zbada Twoją skórę.
  • Bądź szczery z lekarzem. Precyzyjnie wyjaśnij swój problem i przedstaw oczekiwania. Im więcej informacji podasz, tym lepiej dopasowaną terapię otrzymasz.

Na czym polega konsultacja przed zabiegiem medycyny estetycznej?

Konsultacja wstępna w klinice medycyny estetycznej to rozmowa z lekarzem, podczas której specjalista musi jak najwięcej dowiedzieć się o pacjencie i na tej podstawie dobrać odpowiedni zabieg lub zabiegi.

Lekarz przygląda się dokładnie skórze i widniejącym na niej zmianom. Zadaje szereg pytań, dotyczących historii zdrowia pacjenta. W przypadku niektórych zabiegów może też skierować na dodatkowe badania, niezbędne do wykluczenia przeciwwskazań, np. USG czy badania krzepliwości krwi. Jeśli okaże się, że istnieją u pacjenta przeciwwskazania do danej procedury, lekarz może zaproponować alternatywną terapię.

Pamiętaj, że konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej to również czas dla Ciebie. Zadaj lekarzowi wszelkie nurtujące Cię pytania na temat wybranej terapii. Specjalista powinien rozwiać Twoje wątpliwości i obawy.

Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji lekarz może przedstawić dokładny plan leczenia. Wyjaśnia, na jakich obszarach i w jakim celu będzie stosować określone techniki zabiegowe. W miarę możliwości przedstawia też efekty, jakich można spodziewać się, decydując się na dany zabieg. Podczas konsultacji wstępnej dowiesz się, jakie są ewentualne powikłania, a także poznasz zalecenia pozabiegowe. Na koniec otrzymasz do podpisania zgodę na wykonanie zabiegu.

Jeśli chcesz skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, umów się na konsultację ze specjalistą w warszawskiej Klinice Miracki

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/