Przydomowy taras może zmienić się w oazę stworzoną do odpoczynku – wystarczy odpowiednia aranżacja, meble i dodatki. Elementem, który może całkowicie zmienić odbiór tej przestrzeni, jest bardzo duża donica ogrodowa. Jak tworzone są nowoczesne donice dedykowane do ogrodów i na tarasy? W jaki sposób zmienią one odbiór przestrzeni wypoczynkowej?

Jak bardzo duża donica ogrodowa zmieni przestrzeń?

Zestaw mebli ogrodowych, funkcjonalne oświetlenie oraz zieleń dookoła – czy lato można spędzać przyjemniej? Podczas tworzenia komfortowego kącika do odpoczynku blisko domu, warto pomyśleć o funkcjonalnych dekoracjach. Bardzo duża donica ogrodowa pozwoli na osadzenie w niej niewielkich krzewów czy tuj, które z czasem skutecznie odgrodzą  nasz taras od sąsiadów. Nowoczesne donice ogrodowe tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, uszkodzenia, działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Najchętniej wybieranymi są donice kompozytowe, które tworzone są z połączenia cementu z włóknem szklanym oraz plastyfikatora. Donice takie są niezwykle stabilne, przez co zdołają utrzymać większe rośliny czy krzewy w sposób bezpieczny. Dodatkowo ich struktura nie jest podatna na zmienne warunki atmosferyczne oraz wysokie temperatury. Bardzo duża donica ogrodowa z tworzyw kompozytowych dostępna jest w kilku kolorach do wyboru.

Bardzo duża donica ogrodowa z technorattanu

Uzupełnieniem kolekcji meblowych technorattanowych może być bardzo duża donica ogrodowa wykonana z technorattanu. Taki element dekoracyjny spójnie wpisze się w już zaaranżowaną przestrzeń i pozwoli cieszyć się wysoką estetyką otoczenia. W technorattanowych donicach warto osadzać wysoką lawendę, która w czasie lata nie tylko pięknie kwitnie, ale też swoim zapachem odstrasza komary.