Mała łazienka to duże wyzwanie aranżacyjne. Jednym z podstawowych elementów wyposażenia łazienki jest wanna, bez której wiele osób nie wyobraża sobie życia. Czy w małej łazience można umieścić wannę?

Wanna narożna – idealna do małej łazienki

Wanny mają bardzo dużo zwolenników. Wiele osób nie wyobraża sobie odpoczynku w łazience, w której jest wyłącznie natrysk. Niestety w małej łazience umieszczenia wanny nie jest takie proste.

Dobrym pomysłem może okazać się wanna narożna. Wanny asymetryczne, dzięki swojemu specyficznemu kształtowi, zajmują dużo mniej miejsca niż klasyczne wanny prostokątne. Opływowy kształt nadaje jej lekkości, która sprawia, że łazienka wizualnie staje się bardziej przestronna.

Decydując się na wannę narożną trzeba wiedzieć, że występują one w wersji lewej, gdzie kąt prosty jest po lewej stronie i prawej, gdzie jest odwrotnie. Trzeba koniecznie zwrócić uwagę na kąt ustawienia wanny, gdyż ma to ogromne znaczenie dla wyglądu całej łazienki.

Dlaczego warto założyć wannę narożną?

Wanny asymetryczne świetnie sprawdzają się w małych przestrzeniach, nie jest to ich jedyna zaleta. O wannie narożnej warto pomyśleć, gdy w rodzinie są małe dzieci, osoby starsze bądź niepełnosprawne. Wanny narożne często wyposażone są w siedzisko, które ułatwia toaletę i ma duży wpływ na komfort kąpieli.

Dla osób, które cenią sobie poranny prysznic wanny asymetryczne mogą być wyposażone w transparentny parawan, który ułatwi kąpiel oraz pomoże zadbać, by z wanny nie wylewała się duża ilość wody.

Wybierając wannę asymetryczna warto zwrócić uwagę na jej obudowę. Najczęściej proponowane są wanny z obudową akrylową, które są białe i estetyczne. Dla osób, które chcą zabudować wannę w kolorze ścian przeznaczone są zabudowy z karton gipsu lub panele styropianowe, które następnie można obłożyć kafelkami. Jest to rozwiązanie, które pozwoli idealnie wkomponować wannę w wystrój łazienki.

Trzeba pamiętać, że wanna, którą okładamy kafelkami nie zawsze wygląda elegancko. Sprawdzają się wyłącznie małe kafelki, które pozwolą na idealne dopasowanie do łuków ścian. Duże kafle nie będą wyglądały dobrze, gdyż ich ułożenie na wannie, która ma załamania jest wyjątkowo trudne. Do wykończenia wanny asymetrycznej można również zastosować drewno, które zawsze gustownie wygląda w łazience, kamień czy tynk ozdobny.

Wanny asymetryczne to idealne rozwiązanie do małych łazienek dla tych osób, które uważają, że tylko wanna pozwala odpocząć po trudach dnia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.