Niemalże na każdym polskim weselu można obecnie dostrzec fotobudki. Jest to świetny pomysł nie tylko na szybkie i sprawne robienie zdjęć, ale także na uatrakcyjnienie zabawy dla weselnych gości. Z resztą fotobudki to nie tylko weselny element. Coraz częściej można je zauważyć w galeriach handlowych czy na różnego rodzaju festynach.

Fotobudka Śląsk – na jakie uroczystości można ją wykorzystać?

Podczas rozmaitych uroczystości często nie warto inwestować w fotografa. Po pierwsze – może on stresować gości, po drugie – jest to opcja zdecydowanie droga. Warto więc wynająć fotobudkę. Doskonale nadaje się na imprezy typu wieczór panieński czy kawalerski, sylwester czy andrzejki, impreza halloween, ale też imprezy urodzinowe czy imieninowe. Wszędzie tam, gdzie jest spora ilość gości, którzy potrafią się dobrze bawić warto postawić budkę wykonującą zdjęcia. Fotobudka śląsk to również dobry pomysł na poważne imprezy, a więc wszelkiego rodzaju wydarzenia organizowane przez firmy, hotele, placówki edukacyjne czy wychowawcze, a także instytucje miejskie czy stowarzyszenia. Wiele osób uważa, ze fotobudki to jedynie forma dla zabaw w stylu bardzo rozrywkowym. Tymczasem jest ona bardzo pomocna w szerokim wachlarzu imprez. Na wydarzeniach o poważniejszym charakterze pozwoli gościom na nieco oddechu i rozluźnienia, atakże odpoczynku od wykładów i niekiedy monotonnych konferencji.

Na czym polega działanie fotobudki?

Fotobudka jest bardzo prosta w obsłudze. Nie trzeba tu mieć jakichś specjalnych umiejętności czy fotograficznego talentu. Jej wyposażenie sprowadza się do profesjonalnego sprzętu fotograficznego, dotykowego ekranu oraz drukarki fotograficznej. Wszystko polega na wyborze odpowiedniej dla danego gościa opcji, przybraniu ulubionej pozy i naciśnięciu przycisku start.

Fotobudki analogowe i cyfrowe

Fotobudka analogowa wykonuje serię trzech zdjęć. W związku z tym trzeba działać szybko, o ile chce się na każdym ze zdjęć wyglądać inaczej. Tego rodzaju urządzenie już po kilku sekundach pozwala na cieszenie się nowo wydrukowanymi zdjęciami. Wydruki zdjęć posiadają perforację, która umożliwia oddzielenie od siebie zdjęć.

Z kolei wariant cyfrowy fotobudki daje możliwość pobrania wykonanych fotografii w postaci pliku elektronicznego. Taka opcja powoduje, że zdjęcie może być od razu wysłane na media społecznościowe czy też na stronę internetową lub skrzynkę mailową. Zdjęcie wykonane w pliku cyfrowym można wykorzystać także jako nadruk na koszulkę lub kubek, dołączyć do CV albo też wykorzystać do dowodu osobistego, paszportu, legitymacji.