Trust Stamp Case Study jest produktem, który oferowany jest przez 10Clouds. To właśnie dzięki temu będzie można zachować jeszcze większy poziom bezpieczeństwa. Zanim jednak ktoś dokładnie pozna tą aplikację internetową, powinien zapoznać się z pojęciem biometrii, aby lepiej zrozumieć sens Trust Stamp.

Pojęcie biometrii

Na samym początku należy zapoznać się z pojęciem biometrii. W tym przypadku warto powołać się na definicję, jaką można znaleźć w internetowej Wikipedii. To właśnie dzięki temu można dowiedzieć się, że biometria, to “nauka zajmująca się badaniem zmienności populacji organizmów. Wyniki pomiarów biometrycznych po opracowaniu metodami statystyki matematycznej wykorzystywane są, między innymi w antropologii, fizjologii, genetyce, hodowli, medycynie, paleontologii’.

Do tego można dodać najnowsze badania technologiczne, jakie opierają się w pełni o dostępne zasoby IT. Jeszcze kilkanaście lat temu nikt by nie powiedział, że takie rzeczy się będą działy. Ale jest to możliwe, a do tego są na to dostępne dowody w postaci Trust Stamp.

Badania biometrii

Warto jednak trochę dalej pociągnąć ten temat, aby ludzie byli świadomi tego, co dokładnie bada biometria. Otóż zajmuje się ona takimi rzeczami, jak:

  • cechy fizyczne/genotypowe organizmów – w ich skład wchodzą takie elementy, jak np. linie papilarne, czy też kształt i rozmieszczenie zębów, kształt dłoni, rozkład punktów charakterystycznych na twarzy, sam owal twarzy, zapach. Nie lada ciekawostkę stanowi fakt, że bardzo szczegółowo badania jest nawet linia zgięcia, jaka znajduje się na dłoni każdego człowieka.
  • cechy behawioralne/fenotypowe – gdyby ktoś miał je opisać najkrócej, musiałby powiedzieć, że są to te cechy, jakie związane są z zachowaniem człowieka. Biometria w tej kwestii zajmuje się tym, jak ktoś podpisuje się odręcznie lub na klawiaturze, sposobem chodzenia, falą P300. Warto wyjaśnić, czym tak naprawdę jest fala p300, aby każdy wiedział, o co tak naprawdę chodzi. Otóż jest to fala, która jest “reakcją mózgu powstającą w czasie 300 milisek od  bodźca, charakterystyczna dla każdego człowieka”. 

 

Dużo wiedzy, która pomoże wyjaśnić czym jest biometria. Ta, która pozwala na wykorzystanie we współczesnej technologii. To właśnie dzięki temu aplikacje internetowe nie dopuszczą do tego, aby do przechowywanych danych, pieniędzy, itd., miały dostęp osoby, które są nieuprawnione. Bezpieczeństwo danych przeniesie się na zupełnie inny poziom.