Rozwód jest ogromnym stresem, a nierzadko i traumatycznym przeżyciem. Aby zminimalizować napięcie związane z postępowaniem sądowym, warto już na etapie sporządzania wniosku nawiązać współpracę z doświadczonym prawnikiem. Wbrew pozorom, znalezienie odpowiedniej osoby nie jest najłatwiejszym zadaniem. Czym powinien cechować się prawnik, którego zaangażujesz w swoje prywatne życie? Sprawdź nasze rady!

Przede wszystkim: kompetencje

Prawo jest niezwykle szeroką dziedziną składającą się z wielu gałęzi. Każdy ceniący się prawnik specjalizuje się w wąskiej dziedzinie, którą przez lata praktyki zgłębia. Na stronie adwokat-katowice.info.pl/sprawy-rodzinne znajdziesz kontakt do specjalistów biegle poruszających się w meandrach przepisów dotyczących rozwodów.

Odpowiednie umiejętności

Postępowanie rozwodowe często wymaga podejmowania trudnych decyzji, prowadzenia negocjacji i walki o swoje prawa. Dlatego tak ważne jest, aby reprezentujący Cię prawnik był skuteczny, stanowczy i przejmował inicjatywę w ważnych sporach.

Zaufanie

Droga do uzyskania rozwodu często jest wyboista. Aby ostatecznie rozstać się ze współmałżonkiem, często musimy zdradzać intymne szczegóły ze swojego życia obcym osobom. Współpraca z prawnikiem będzie komfortowa tylko wtedy, kiedy wybierzesz osobę budzącą zaufanie. Współpraca będzie układała się pomyślnie tylko wtedy, kiedy będziesz się czuł przy danej osobie swobodnie i odczuwał wsparcie w niełatwych sytuacjach.

Doświadczenie

W świecie prawniczym często miarą skuteczności okazuje się być doświadczenie. Z biegiem lat spędzonych na sali sądowej prawnicy zdobywają lekkość i biegłość pozwalającą im odnosić sukcesy. Mimo tego, że na rynku funkcjonuje sporo młodych, ambitnych prawników, którzy niedawno zakończyli etap kształcenia, warto nawiązać współpracę z osobą mającą na swoim koncie wiele wygranych spraw. Zanim podpiszesz umowę, zapoznaj się z sukcesami danego specjalisty i poznaj wiarygodne opinie na temat jego pracy.